Dla prawidłowej pracy zmiękczacza wody niezbędne jest wprowadzenie do pamięci zaworu sterującego informacji o tym, jakiej twardości jest woda zasilająca (bezpośrednio z wodociągu). Jak to zrobić samodzielnie?
Uzyskanie informacji z zakładów wodociągowych
Najprostszym sposobem jest skontaktowanie się z zakładem wodociągowym – tego typu placówki są zobowiązane do podawania aktualnych parametrów fizykochemicznych (a więc i twardości ogólnej) wody do wiadomości publicznej. Wystarczy odszukanie odpowiedniej informacji na stronie internetowej, bądź rozmowa telefoniczna z infolinią zakładu.
WAŻNE: zawór sterujący powinien zostać zaprogramowany z użyciem stopni niemieckich (°dH). Jeżeli informacja o twardości wody została otrzymana w innych jednostkach, można ją bardzo łatwo przeliczyć za pomocą kalkulatora jednostek twardości wody na naszej stronie.
Samodzielne badanie twardości wody
kupując zmiękczacz wody w naszym sklepie, zestaw do badania twardości wody otrzymujesz gratis 🙂 .
Za pomocą tego samego testu możesz także ustalić twardość wody po zmiękczeniu (zgodnie z ustawą zalecane są 3°dH dla wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi).
Oferowany przez nas test kropelkowy pozwala na uzyskanie informacji z dokładnością do jednego stopnia twardości niemieckiej.
Przesłanie wody do badania w laboratorium
W razie potrzeby, można przesłać próbkę wody do naszej firmy. Zostanie wykonana pełna analiza fizykochemiczna wody. Koszt usługi to 196,80zł. Badane parametry obejmują m.in.:
- Barwa
- Mętność
- Zapach
- Odczyn
- Przewodność elektryczna
- Zawartość jonów amonowych
- Azotyny
- Azotany
- Chlorki
- Siarczany
- Fosforany
- Glin (Aluminium)
- Żelazo
- Mangan
- Twardość ogólna
- Twardość wapniowa
- Twardość węglanowa
- Inne parametry
Zobacz instrukcję, jak prawidłowo pobrać i zabezpieczyć próbkę wody do analizy fizykochemicznej »